Adam Sondel (portfolio) morza szum...

Beczka Soli

Data wydania: 23 sierpnia 2005

Świnoujście, początek słonecznych wakacji. Dla Larsa i Szymona, dwójki wyluzowanych przyjaciół, nie może być lepszej perspektywy na najbliższe dni. Nawet zaskakująca prośba sąsiadki nie zdoła zepsuć im humoru. Chodzi o zakopanie kota, który akurat postanowił odejść na zawsze. Kto mógł przypuszczać, że niewinna wyprawa za miasto zmieni się w koszmar? Że trzeba będzie walczyć o życie - i nie tylko swoje? Ta książka to przede wszystkim dynamiczna akcja i przygoda, okraszone dużą dawką humoru. Autor nie unika też jednak spraw poważnych. W istocie jest to opowieść o sile przyjaźni. Żeby się przekonać, czy jest to przyjaźń prawdziwa, trzeba zjeść beczkę soli, która ma wyjątkowo słony smak...

Przeczytaj fragmenty

Recenzje


"Beczka soli" w Merlinie
"Beczka soli" w Wirtualnej Polsce
"Beczka soli" na stronie wydawnictwa
"Beczka soli" - Recenzje

Kocurek

"Opowiadania letnie, a nawet gorące"
Data wydania: 1 czerwca 2006

Bohaterem opowiadania jest Miłosz, spędzający beztrosko życie w Świnoujściu. Tego wieczoru wyglądało na to, że ma dużo szczęścia - noc, plaża, śliczna Roksana i on. Niestety, sytuacja się nieco komplikuje i Miłosz zostaje na plaży bez Roksany, za to w dość nieciekawym towarzystwie, i pozostaje mu tylko czekać na Policję. W dodatku okazuje się, że to dopiero początek komplikacji, i konieczne będzie odszukanie nie tylko tytułowego Kocurka, ale także prawdziwego (jak na nasze czasy) skarbu.

Przeczytaj fragmenty
"Opowiadania letnie" na stronie wydawnictwa

Kebab z kota

Data wydania: 13 listopad 2007

Ten wyjazd miał być czystą przyjemnością, ale Szymon nie miał nic przeciwko temu, żeby okazał się również pożyteczny. Bo któż nie cieszyłby się, gdyby nagle spadł mu na głowę worek pełen pieniędzy? Tylko co robić, gdy worek trafia cię w głowę dosłownie, przez co tracisz pamięć? Poza tym okazuje się, że jesteś za granicą i bez dokumentów? A to dopiero początek kłopotów. Zbieg okoliczności budzi drzemiące wspomnienia, z którymi nie do końca udało się uporać. Na szczęście dzięki przyjacielowi powrót do domu wydaje się możliwy. Ale rozbudzone duchy przeszłości nie dają za wygraną, szykując Szymonowi i Larsowi wyjątkowo ciężkie do przełknięcia danie. Mimo wszystko nie jest to książka kulinarna, lecz przygodowa opowiesć o wartkiej akcji, z rozbrajająco sympatycznymi bohaterami, hojnie doprawiona humorem. Po zjedzeniu "Beczki soli", warto skosztować, jak smakuje "Kebab z kota". Kolejność dań dowolna.

"Kebab z kota" na stronie wydawnictwa
"Hard podchody" Dorota Iwona Krychowiak
"Chłopaki na opak" catarina78
Przeczytaj fragmenty